Loading...

Blog

Dlaczego warto skupić się na praktyce

Skoro na blogu będę pisać o pracy, branży i życiu, to warto zacząć od kilku postów tłumaczących moje doświadczenie oraz wypisać zalety praktyki. Zaczynamy….

Wyjazd na studia i pierwsza praca

Od kiedy pamiętam byłam osobą odpowiedzialną, miałam wolną rękę w podejmowaniu wielu decyzji, a to nauczyło mnie popełniać błędy oraz, przede wszystkim, mierzyć się z ich konsekwencjami. Jedną z ważniejszych decyzji był wyjazd na studia oraz postanowienie, że utrzymam się na nich samodzielnie. I tak też zrobiłam. Kierunek? Toruń – specjalizacja PR i Branding w ramach Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Nie od razu zaczęłam szukać pracy. Rozpoczynając edukację na uniwersytecie miałam głęboko zakorzenione przekonanie, że ta sprawa może okazać się tak trudna, że nie poradzę sobie z nauką, a co dopiero w łączeniu studiów z pracą. Dziś wiem, jak bezsensowne było to myślenie, ale wiem także z czego wynikało – to jednak temat na inny post. Oczywiście bardzo szybko zaczęłam szukać nowych wyzwań. Zaangażowałam się w kilka działalności w ramach studiów oraz rozniosłam swoje CV. Praca (może nie wymarzona, ale pierwsza) wpadła szybko, a studia i angażowanie się w różne wydarzenia dawały mi poczucie, że rozwijam się w tym kierunku, w którym powinnam.

Ambicje level hard

Kilka zajęć na studiach oraz obcowanie z profesjonalistami wykopało moje ambicje na kolejny level. Rozpaczliwie pragnęłam praktyk, stażu, czegokolwiek co ma związek z PR-em, reklamą, w których się wówczas zakochałam. Wysłałam więc kilka maili i kilka dni później trafiłam do Toruńskiej Agendy Kulturalnej na praktyki. Kiedy po półtorej tygodnia dostałam propozycję pracy urosłam jak nigdy, a doświadczenie które tam zdobyłam otworzyło mi pierwsze drzwi do kariery.

Wiedza PRAKTYCZNA

Te słowa powtarzałam sobie codziennie jeszcze przed rozpoczęciem pracy w Agendzie. Wiedziałam, że efektywność wynika nie tylko z wiedzy, ale przede wszystkim z doświadczenia. Uważam tak do dzisiaj i zdecydowanie jestem zwolenniczką działania, nie tylko myślenia. Dlaczego?praktyka

Co dała mi praktyka? Od czasu opuszczenia Agendy nie mam problemów ze znalezieniem pracy. Ostatnio trwało to 3 dni. Dziś oferty pracy bardzo często trafiają do mnie same, nie mam zbyt wielu obaw o dalszą karierę. Raczej problem ze zdecydowaniem. Takiej sytuacji życzę każdemu, a osobom studiującym daję dużego kopniaka w tyłek – dajcie z siebie teraz wszystko, a za kilka lat praca zaprocentuje.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*